• Політика конфіденційності
  • О нас
  • Контакти
                                                                                                     ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ

infoscope.newsinfoscope.news

  • Західна Україна
  • Політика
  • Корупція
  • Події
  • Суспільство
  • Опитування
  • Світ
  • ІНФОГРАФІКА
13 Грудня 22:43 / Published in Суспільство

РФ – санкції, Україні – похвала. Саміт ЄвросоюзуСюжет

Лідери країн ЄС на саміті в Брюсселі ухвалили рішення про продовження економічних санкцій проти РФ на наступні півроку.

 

У Брюсселі стартував саміт, на якому лідери Євросоюзу обговорюють дві головні теми – інцидент в Керченській протоці і вихід Британії з ЄС.

 

У проекті підсумкової заяви щодо Азова про нові санкції проти Росії не йшлося, проте на саміті було прийнято рішення про їх продовження ще на півроку.

 

Напередодні Європарламент прийняв перший звіт щодо Угоди про асоціацію України з ЄС. У резолюції йдеться про великий прогрес України і засуджується будівництво газопроводу . розповідає подробиці.

 

 

Продовження санкцій проти Росії

 

Лідери країн ЄС на саміті в Брюсселі, який розпочався 13 грудня, ухвалили рішення про продовження економічних санкцій проти РФ.

 

“Рішення: ЄС одноголосно продовжила економічні санкції проти РФ з урахуванням нульового прогресу в реалізації мінських угод”, – повідомив глава Євроради Дональд Туск у Twitter.

 

Російські ЗМІ повідомляють, що обмежувальні заходи продовжені на стандартний термін – шість місяців. Після завершення формальної процедури, яка відбудеться протягом найближчих тижнів, рішення буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС і набере чинності.

 

В кінці листопада Туск говорив, що продовження санкцій буде також пов’язане із захопленням українських кораблів і моряків спецслужбами РФ у Керченській протоці. Нагадаємо, що катери знаходяться в Керчі. Моряки заарештовані рішенням Київського районного суду Сімферополя.

 

 

За санкції у зв’язку з цим інцидентом виступали в США і країнах Балтії, а також окремі політики в Євросоюзі, проте Німеччина і Франція не підтримували цю ініціативу.

 

Також відзначимо, що глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні після прибуття на дводенну зустріч у Брюсселі розповіла, що очікується прийняття рішення про надання додаткової допомоги Україні.

 

“Я очікую, що саміт підтвердить не лише нашу підтримку суверенітету України і сильну політику невизнання Криму, але і дуже істотний пакет допомоги, який у нас є і який ми готові посилити”, – сказала Федеріка Могеріні.

 

Єврокомісар з гуманітарної допомоги та врегулювання криз Христос Стиліанідіс розповів, що ЄС виділив чотири мільйони євро гуманітарної допомоги для Донбасу.

 

 

За що хвалили Україну

 

12 грудня Європарламент затвердив свій перший звіт про виконання Угоди про асоціацію ЄС – Україна. За відповідну резолюцію проголосували 433 депутати. Проти були 105.

 

Постійний доповідач Європейського парламенту по Україні Міхаель Галер на дебатах заявила, що Україна робить великий прогрес у проведенні реформ, передбачених СА.

 

Федеріка Могеріні також взяла участь в дебатах. Вона зазначила, що “за ці п’ять років і незважаючи на дуже важкі умови, Україна зробила важливі реформи”.

 

У резолюції наголошується, що Україна заслуговує на “особливу похвалу” за реформи, зокрема, в енергетиці, охороні здоров’я, пенсійного забезпечення, освіті, держуправлінні, децентралізації, держзакупівлі.

 

У звіті, який євродепутати ухвалили як резолюцію, також йдеться і про провали влади України.

 

“Результати реформ занадто слабо відчуваються громадянами”, – підкреслила доповідач ЄП щодо України.

 

 

Заважають корупція й олігархія

 

Корупція і домінування олігархів стоять на шляху реформування України, заявила на дебатах фракція Зелених. У Європейській народній партії також зазначили, що боротьба з корупцією і створення незалежних судів вимагає великих зусиль.

 

Соціал-демократ Йоахім Шустер вважає, що боротьба з корупцією застопорилася не через військовий конфлікт України з Росією, а через “панування олігархів, до яких належить і президент Порошенко”.

 

Однак ліберал Пятрас Ауштрявічюс “натхненний” тим, що “перетворення європейської української держави досягло точки неповернення”.

 

Він упевнений, що деолігархізація, боротьба з корупцією та судова реформа ще покажуть результати.

 

 

Три пріоритети і членство в ЄС

 

Головними пріоритетами України повинні стати боротьба з корупцією, децентралізація і деолігархізація, йдеться в резолюції.

 

При цьому, Україну розкритикували за відсутність результатів розслідування вбивства активістів на Майдані, в Одесі, а також журналістів.

 

У резолюції також зазначається, що Україна має європейську перспективу і може подати заявку на членство в ЄС, коли буде відповідати всім критеріям.

 

 

Закрити порти для суден РФ

 

У резолюції “рішуче засуджується акт агресії РФ” у Керченській протоці. Під час дебатів ряд євродепутатів закликали російську владу відпустити українських моряків, щоб вони змогли відсвяткувати Новий рік і Різдво вдома.

 

У тексті документа також є заклик до додаткових санкцій проти Росії в разі, якщо українських моряків, з якими “слід обходитися як з військовополоненими”, не звільнять або конфлікт посилиться.

 

Крім того, в резолюцію додали заклик закрити для російських суден з Азовського моря доступ в порти Євросоюзу, якщо Москва буде блокувати судноплавство по Керченській протоці.

 

Про такі заходи раніше говорила Аннегрет Крамп-Карренбауер – спадкоємиця канцлера Німеччини Ангели Меркель. Детально – в матеріалі Меркель йде: що чекати Україні від її наступниці.

 

Відзначимо, що Європарламент не впливає на процедуру введення санкцій Євросоюзом.

 

 

Засудження Північного потоку-2

 

Окремий абзац у тексті резолюції Європарламенту присвячений проекту газопроводу У ньому говориться, що Україна відіграє вирішальну роль в європейській системі енергопостачання.

 

І тому депутати Європарламенту засуджують будівництво , який пройде в обхід України.

 

Відзначається, що цей газопровід є політичним проектом і несе загрозу європейській енергетичній безпеці.

 

Палата представників Конгресу США 11 грудня також прийняла резолюцію, в якій говориться, що знизить європейську енергобезпеку.

 

 

What you can read next

У судовому комплексі “Схіпхол” закінчилося шосте судове засідання у справі МН17
Пустити воду в Крим зараз технічно неможливо, це зруйнує канал, – еколог
До "Північного потоку – 2" мають застосовувати європейське енергетичне законодавство – глави МЗС України та ФРН

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

  • Комбата батальйону охорони ОК «Південь» підозрюють у розтраті майна

    В Одесі через корупцію відсторонили від посади ...
  • На Дніпропетровщині військовослужбовець ЗСУ виявився ворожим інформатором

    На Дніпропетровщині в лавах ЗСУ викрили одного ...
  • На Черкащині посадовці «Укрзалізниці» дозволили бізнесменам незаконно видобувати щебінь

    На Черкащині службові особи кар’єру, що належит...
  • У Жмеринці військовослужбовця засудили за незаконне проникнення в будинок

    У Жмеринці Вінницької області військовослужбовц...
  • На Львівщині колишніх керівників підприємств Держлісагентства викрили на перевищенні повноважень

    На Львівщині повідомлено про підозру двом колиш...

Tags

"Батьківщина" БПП Борис Філатов Верховная Рада Владимир Зеленский Володимир Литвин Віктор Весельський Віктор Мельник ГБР ГПУ Грановський ДВК Закарпатської області Закарпаття Зеленський Костянтин Бриль Крим Медведчук НАБУ Новоград-Волинский Петр Порошенко Петра Порошенка Петро Порошенко Порошенко Президент Роман Насиров СБУ Тимошенко Ужгород Украина Україна України Укроборонпром Юлія Тимошенко агітація вибори вибори 2019 депутат кандидат коррупция мітинг порушення порушення закону підкуп підкуп виборців

МИ У СОЦ МЕРЕЖАХ

  • Західна Україна
  • Політика
  • Корупція
  • Події
  • Суспільство
  • Опитування
  • Світ
  • ІНФОГРАФІКА

З усіх питань: e-mail:  [email protected]

TOP