
У матеріалі йдеться про те, що таке рішення є ознакою “песимістичного настрою” у Білому домі після закінчення перемовин із Росією, які відбулися минулого тижня.
Як зазначають у ЗМІ, зараз адміністрація президента США Джозефа Байдена думає над тим, як посилити Збройні сили України у разі можливого вторгнення РФ. Джерела телеканала повідомляють, що Україна може отримати додаткове озброєння від союзників щодо НАТО.
Також зазначають, що, окрім надання зброї, США можуть консультувати ЗСУ, допомагаючи “порадами” і надаючи “допомогу в тому, щоб могла продовжувати боротьбу проти більшої, ніж зазвичай, російської присутності”. Проте, пише CNN, зараз це рішення на ранній стадії, його поки що не розглядав Байден.
Деякі члени адміністрації США вважають, що американські війська муситимуть піти, якщо РФ наважиться на повномасштабне вторгнення в Україну, додають джерела.
У статті також зауважують, що офіційні особи США закінчили перемовини з РФ у ще песимістичнішому настрої щодо планів президента РФ Володимира Путіна. Високопосадовець США розповів CNN, що Захід може “завдати деякого болю [Росії], але між завдаванням болю і реальним важелем впливу є велика різниця”.
Контекст:
30 жовтня 2021 року американська газета The Washington Post написала, що Росія відновила нарощування чисельності своїх військ біля кордону з Україною, і це викликає занепокоєння у високопосадовців у США та Євросоюзі. 1 листопада видання Politico опублікувало супутникові фото, зазначивши, що на них видно військову техніку, яку РФ нібито стягнула до кордонів України. У Кремлі не коментували публікацію Politico.
Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знов стягує війська до кордону з Україною.
Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов повідомляв 22 грудня, що у зоні 200 км від кордону країни перебуває 122 тис. російських військовослужбовців.
США і НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні. Як підкреслили в місії США при НАТО, Альянс “завжди залишався відкритим для діалогу з Росією через Раду НАТО – Росія, щоб уникнути прорахунків і ненавмисної ескалації”.