• Політика конфіденційності
  • О нас
  • Контакти
                                                                                                     ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ

infoscope.newsinfoscope.news

  • Західна Україна
  • Політика
  • Корупція
  • Події
  • Суспільство
  • Опитування
  • Світ
  • ІНФОГРАФІКА
22 Січня 19:46 / Published in Політика

Піонтковський: Росіяни оскаженіли. Утрата такого неймовірного активу, як Трамп, – важкий удар по кремлівській політиці

Несподіване звільнення Дональда Трампа з посади президента США стало важким ударом для політики Кремля. Про це в коментарі виданню “ГОРДОН” сказав російський політолог, який проживає у США, Андрій Піонтковський.

“Увесь вільний світ 20 січня зітхнув із величезним полегшенням. У напруженому стані й далі залишаються тільки російські мас-медіа і ток-шоу. Вони просто оскаженіли. Кілька днів поспіль 24 години на добу тільки й говорять про Америку. Це зрозуміло, тому що втрата такого несподіваного і неймовірного активу, як Трамп, – це дуже важкий удар по кремлівській політиці. Я не поділяв конспірологічної теорії, згідно з якою Трамп є прямим агентом російських спецслужб. Головна його цінність для Москви була в тому, що його особисті ідіотські переконання безграмотної у зовнішній політиці людини повністю задовольняли інтереси Кремля”, – сказав Піонтковський.

Через політику Трампа, зазначив експерт, європейський континент по суті залишився без захисту.

“Трамп вважав, що всі союзники, не тільки в Європі, але й в Азії, – навантаження для Америки. Чотири роки НАТО просто не існувало. Альянс – це, передусім, стаття 5 про колективну оборону. Це – обов’язки держав захищати кожного члена НАТО в разі зовнішньої агресії. Усім зрозуміло, що якщо мати на увазі російську агресію, яка реалізувалася стосовно України і яку мають намір продовжувати проти країн НАТО у Прибалтиці, то йдеться про гарантії однієї сторони – США, а точніше, тієї людини, яка сидить у Білому домі. Ця людина, на величезну втіху Москви, щоразу висловлюючись щодо НАТО, показувала своє вкрай негативне ставлення до цієї організації і прямо давала зрозуміти, що жодних зобов’язань щодо колективної оборони вона виконувати не збирається”, – пояснив політолог.

Він вважає, що Трамп піде з великої політики.

“Думаю, Трамп трохи охолоне і його сім’я (у нього дуже розумний зять) пояснить, що йому краще, як кажуть росіяни, не рипатися. Тоді, можливо, його пробачать. Найсерйозніша небезпека в тому, що на ньому висить маса кримінальних справ про шахрайство, економічні злочини, а також імпічмент. Потрібно дві третини голосів у Сенаті. І якщо Трамп поводитиметься зухвало, рішення про імпічмент ухвалять. Це автоматично заборонить йому обіймати будь-які посади. у формулюванні справи про імпічмент написано про підбурювання до заколоту. Слава богу, немає смертної кари, але на довічне це потенційно тягне. Тому я думаю, Трамп, найімовірніше, займатиметься гольфом”, – резюмував Піонтковський.

Трамп був главою Білого дому у 2017–2021 роках. 20 січня відбулася інавгурація 46-президента США Байдена.

6 січня на мітингу, який провели перед Білим домом, Трамп заявив прибічникам, що ніколи не визнає поразки на виборах, і закликав іти до будівлі Конгресу, де мали оголосити переможцем виборів демократа Джо Байдена. Протестувальники вирушили до будівлі Конгресу США і штурмом узяли її. Унаслідок заворушень загинуло п’ятеро людей, серед них і офіцер поліції Капітолія, а у Вашингтоні через це оголосили надзвичайний стан.

7 січня Конгрес США затвердив Байдена переможцем президентських виборів. Він здобув 306 голосів вибірників, Трамп – 232. Інавгурація нового президента США відбулася 20 січня.

Палата представників – нижня палата Конгресу США – на засіданні 13 січня проголосувала за імпічмент Трампа. Автори резолюції висунули йому одне обвинувачення – у підбурюванні до масових заворушень. Вони вважають, що Трамп зрадив довіру на посаді президента і 6 січня, коли протестувальники взяли штурмом будівлю Конгресу США, “наразив на серйозну небезпеку урядові інститути США, поставив під загрозу цілісність демократичної системи і перешкоджав мирному переданню влади”. Тепер питання про імпічмент має розглянути Сенат США.

Трамп став третім лідером в історії США, щодо якого було запущено процедуру імпічменту, і єдиним, якому Палата представників оголосила імпічмент двічі (уперше – ще 2019 року). До нього розгляд вели щодо Ендрю Джонсона та Білла Клінтона.

What you can read next

Іранський чиновник заявив, що Великобританія незабаром звільнить заарештований танкер Grace 1
Україна чекає від НАТО конкретної дати, коли вона зможе стати 31-м членом Альянсу – Порошенко
СБУ заявила про шквал “замінувань”, у шахті на окупованій території Луганської області стався вибух. Головне за день

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

  • У "Слузі народу" відреагували на зупинення її держфінансування НАЗК: Розбираємося

    У “Слузі народу” вивчають повідомле...
  • Судитимуть волинянина, який забив до смерті жінку та побив знайомого

    Волинянин постане перед судом за умисне вбивств...
  • У Китаї літак впав на житлові будинки

    Під час аварії літака також постраждала одна лю...
  • Погоджувальна рада: за що фракції та групи готові голосувати 2-5 березня

    Верховна рада цього тижня розгляне законопроєкт...
  • Волинський легкоатлет здобув бронзу на Чемпіонаті України

    27-28 лютого 2021 року у Києві відбувся чемпіон...

Tags

"Батьківщина" БПП Борис Філатов Верховная Рада Владимир Зеленский Володимир Литвин Віктор Весельський Віктор Мельник ГБР ГПУ Грановський ДВК Закарпатської області Закарпаття Зеленський Костянтин Бриль Крим Медведчук НАБУ Новоград-Волинский ОВК Петр Порошенко Петра Порошенка Петро Порошенко Порошенко Президент Роман Насиров СБУ Тимошенко Ужгород Украина Україна України Укроборонпром Юлія Тимошенко агітація вибори вибори 2019 депутат кандидат коррупция мітинг порушення підкуп підкуп виборців

МИ У СОЦ МЕРЕЖАХ

  • Західна Україна
  • Політика
  • Корупція
  • Події
  • Суспільство
  • Опитування
  • Світ
  • ІНФОГРАФІКА

О НАС

TOP