
Українські журналісти здобули нагороду в номінації “Особлива згадка” за “відвагу, стійкість та відданість правді”, які вони виявляють “під час безжального вторгнення [президента РФ] Володимира Путіна до їхньої країни та його пропагандистської війни в Росії”.
“Попри обстріли, викрадення, окупацію і навіть загибель у своїх лавах, вони наполегливо намагаються показати точну картину жахливої реальності, роблячи честь Україні та журналістам усього світу”, – заявили засновники премії.
Пулітцерівську премію у номінації “Особлива згадка” присуджують нерегулярно з 1930 року. За цей час її вручили 46 разів, повідомляють на сайті премії. Її лауреатами були окремі журналісти, письменники, газети, але ніколи раніше – усі журналісти однієї країни. 1945 року в цій номінації нагородили картографів, які працювали в американській пресі, “за карти воєнних дій, які допомогли помітно прояснити ситуацію на фронті і підвищити суспільну поінформованість про прогрес армійських підрозділів та флоту”.
Пулітцерівську премію вручає Колумбійський університет, її вважають найпрестижнішою нагородою у США в галузі журналістики. Переможців обирають у 15 категоріях у галузі журналістики та у семи категоріях у галузі мистецтва. Їхній повний список опубліковано на сайті премії.
Головну нагороду – у номінації “За служіння суспільству” – здобула американська газета The Washington Post. Вона отримала премію за висвітлення подій 6 січня 2021 року, коли прибічники попереднього президента США Дональда Трампа, не погодившись із результатами виборів, взяли штурмом будівлю Капітолія. The Washington Post зазначила, що тоді у висвітленні подій було залучено понад 100 журналістів видання.
Також нагороди у різних номінаціях здобули журналісти Miami Herald, Tampa Bay Times, New York Times, Getty Images, Los Angeles Times та інші.
Агентство Associated Press зазначило, що переможець у номінації “За служіння суспільству” одержує золоту медаль, а переможці в інших категоріях – по $15 тис.
Контекст:
За даними Національної спілки журналістів України, від початку повномасштабного вторгнення РФ, із 24 лютого, в Україні загинуло 24 медійники, серед них є громадяни України та іноземці.
Крім того, серед загиблих є журналісти, яких після нападу Росії мобілізували та служили у Збройних силах України. Зокрема, 4 травня в Харківській області загинув кореспондент телеканала “Дом”, який служив у 95-й окремій десантно-штурмовій бригаді, Олександр Махов.