
В Україні за рік зафіксували 50 нападів на активістів і правозахисників – міжнародна організація
Сьогодні, 14:03
12
Вы также можете прочесть этот материал на русском
языке
За даними правозахисників, реальна кількість нападів на активістів може відрізнятися від офіційної цифри в рази
За 2018 рік в Україні задокументували 50 нападів на активістів і правозахисників, йдеться в доповіді про права людини, підготовленій міжнародною правозахисною організацією Amnesty International.
“Протягом 2018 року, міжнародними правозахисними організаціями, в тому числі Amnesty International, було задокументовано понад 50 нападів на активістів і правозахисників в Україні. За даними коаліції місцевих правозахисних організацій, ця кількість є більше – загалом понад 300 нападів”, – уточнили там.
/*googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1536739319652-0-mob’); });*/
В організації підкреслили, що представникам української влади не вдалося запобігти численним порушенням прав людини і провести ефективні розслідування нападів на активістів і активісток руху за права жінок, ЛГБТ, антикорупційних та еко-активістів і активісток. Також були відзначені випадки нападу на представників етнічних меншин, зокрема, ромів.
“У більшості випадків, ефективне поліцейське розслідування не проводилося, а винні не були притягнені до відповідальності”, – уточнили в Amnesty International.
У доповіді також підкреслюється, що в 2018 році спостерігалося зростання тиску на свободу преси. Кримінальні справи порушувалися проти тих, хто критикував владу через корупцію. Багато хто стикався з переслідуваннями і залякуванням шляхом фізичного насильства і відстеженням їх комунікацій.
У документі згадується інцидент з українськими журналістками Наталією Седлецькою і Христиною Бердинських у справі про отримання даних з телефонів.
/*googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘div-gpt-ad-1536828443963-0-mob’); });*/
В Amnesty International зробили також прогноз на 2019 рік. Там відзначили, що з наближенням президентських і парламентських виборів в 2019 році є ймовірність, що політично мотивоване насильство, утиски, переслідування незалежних медіа і активістів будуть і далі рости.
Читайте також: Наїзд вантажівкою, постріли в спину, побиття. Найгучніші напади на громадських активістів в Україні за рік