• Політика конфіденційності
  • О нас
  • Контакти
                                                                                                     ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ

infoscope.newsinfoscope.news

  • Західна Україна
  • Політика
  • Корупція
  • Події
  • Суспільство
  • Опитування
  • Світ
  • ІНФОГРАФІКА
14 Грудня 16:57 / Published in Останні новини

Автокефалія. УПЦ КП обрала кандидата в очільники помісної церкви, а СБУ запобігла провокаціям у лаврі

Автокефалія. УПЦ КП обрала кандидата в очільники помісної церкви, а СБУ запобігла провокаціям у лаврі

Томос про автокефалію глава об’єднаної української церкви отримає 6 січня. Вселенський патріарх Варфоломій вручить його в Константинополі, повідомив речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій Зоря. Підготовка до об’єднавчого собору, який відбудеться 15 грудня, триває. Про це йдеться в сюжеті Радіо НВ.

Кандидат від представників Київського патріархату
Сьогодні представники Київського патріархату визначались із кандидатом, якого підтримають на посаду глави помісної православної церкви. Проте його ім’я Євcтратій Зоря не називає. За його словами, воно стане відоме в субботу, 15 грудня. Представники Київського патріархату також погодилися з форматом виборів, який раніше пропонував Вселенський патріархат. А саме – кожен представник церкви приведе на об’єднавчий собор двох гостей – один із них може бути священником, а інший – мирянином. Голосування буде таємним і відбудеться саме за такою процедурою, яку раніше визначив Вселенський патріарх.
Ім’я кандидата Євcтратій Зоря не називає
“Пройшли по проекту статуту, який запропонований був від синоду Вселенського патріархату. Дискутували, певні речі збережені, певні речі змінені. Томос Вселенського патріарха, згідно з тією інформацією, яку ми отримали, має бути вручений предстоятелю Православної церкви України 6 січня, в день, коли ми святкуємо надвечір’я Різдва Христового, а у Вселенському патріархаті за Юліанським календарем святкують Богоявлення”, – розповів речник УПЦ Київського патріархату.
>Архієрейський собор УПЦ КП 13 грудня 2018 року
Літургія в Андріївській церкві
Вдень, 13 грудня, в Андріївській церкві провели першу літургію Вселенського патріархату.

У проповіді екзарх Еммануїл Гальський наголосив, що мрія про об’єднання української церкви може стати реальністю. За його словами, представники Вселенського патріархату роблять усе задля створення помісної церкви в Україні, навіть попри існуючі перешкоди.
“Ми молимося за вас, і ми разом з вами, особливо в цей критичний важливий момент, тому що ми вважаємо, що Україна має краще майбутнє. І об’єднана автокефальна церква тут, в Україні, не є лише мрією, але ми можемо, за допомоги божої, з допомогою всіх і кожного перетворити цю мрію на реальність”, – заявив екзарх Вселенського патріарха.
Викриття планів провокацій у Києво-Печерській лаврі
До Об’єднавчого собору готуються і представники влади. Служба безпеки України стверджує, що попередила провокації напередодні проведення Об’єднавчого собору в Києві. Їх планували російські спецслужби, заявив заступник голови СБУ Віктор Кононенко.
За даними СБУ, організатором замовних протестних акцій мав стати киянин, на якого російські спецслужби вийшли у листопаді. На зустрічі у Москві йому видали $5 тисяч, а також детальні інструкції щодо координації дій із представником Києво-Печерської лаври. За словами Кононенка, пізніше було встановлено, що цією особою був намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло Лебідь. За даними СБУ, провокації мали влаштувати на території Києво-Печерської лаври 13-14-го грудня. Ці дії мали привести до загибелі і поранення учасників акцій. Заступник голови СБУ додав, що акції із сутичками також планувалося провести в інших містах.
Провокації мали влаштувати 13-14-го грудня. Ці дії мали привести до загибелі і поранення учасників акцій.
“Це, з одного боку, мало стати підтвердженням попередніх страшилок про переслідування вірян УПЦ радикалами і захоплення святинь, а з іншого боку, могло поставити під загрозу проведення Об’єднавчого собору. Додатковою причиною такого рішення стала отримана СБУ інформація про проведення 6 грудня у колишній будівлі СБУ в місті Донецьк наради під головуванням представників спецслужб РФ та керівництва “ДНР”, на якій обговорювалось питання надання Україні томосу та заходи, які можуть цьому завадити”, – розповів заступник голови СБУ.
Кононенко додав, поки що підстав для затримання намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебідя) немає. Священика допитають у цій справі.
Відповідь Московського патріархату на запрошення об’єднатись
56 представників вищого духовенства Московського патріархату, яким були вручені запрошення на Об’єднавчий собор, слідом за митрополитом Онуфрієм відправили їх назад у Стамбул. Також зазначається, що своє запрошення повернув митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука.
Фількіна грамота, яка абсолютно нічого не означає і є проявом якогось нахабства з боку константинопольського патріарха Варфоломія
В інтерв’ю Радіо НВ голова інформаційного відділу цієї церкви, єпископ Климент зауважив, що насправді архієреїв, які відправили листи назад, було навіть більше. Крім того, частина єпископів, які не збиралися брати участь в Об’єднавчому соборі, просто не отримали листів із Константинополя. Заяви СБУ Климент назвав спробою примусити прибічників митрополита Онуфрія взяти участь у соборі 15-го грудня.
“Практично всі архієреї, які отримали запрошення, тому що деякі взагалі їх ще й не отримували, відправили їх назад у Стамбул, тому що, як то кажуть, фількіна грамота, яка абсолютно нічого не означає і є проявом якогось нахабства з боку константинопольського патріарха Варфоломія. Мені здається, що СБУ тільки тим і займається, що вигадує якісь історії, а потім всіма зусиллями намагається їх якимось чином вирішити”, – заявив голова інформаційного відділу УПЦ МП.
Релігієзнавець Ігор Козловський про автокефалію та про те, чому вона не подобається Москві

Нищук про Собор Святої Софії та Києво-Печерську лавру
Міністр культури Євген Нищук заявив, що у зв’язку з наданням томосу найближчим часом в Україні буде створена Державна служба з питань етнополітики та свободи совісті. За його словами, цей орган буде проводити роботу з національними меншинами, аби припинити прояви нетерпимості до них. Він зазначив, що новостворену держслужбу буде координувати Міністерство культури.
Відповідаючи на запитання, чи стане собор Святої Софії головною церквою єдиної помісної православної церкви України, Нищук повідомив, що цей собор не розглядають як об’єкт постійно діючої церкви. Він порівняв Софію Київську із другим Єрусалимом. Міністр зазначив, що богослужіння відбуваються у Малій Софії – трапезній церкві Софійського монастиря. Він також розповів, що у Софії тривають реставраційні роботи.
“Є риштування, вони будуть ще тривати рік. Дай бог, якраз на наступного Андрія ми завершимо всі реставраційні роботи. От як ідуть риштування, ідуть роботи, іде будівництво нової незалежної української церкви”, – зазначив Нищук.
Нищук додав, що після об’єднавчого собору Московський патріархат не будуть виселяти з Києво-Печерської лаври.
Можлива альтернатива Філарету
Одним із головних кандидатів від Київського патріархату на посаду предстоятеля об’єднаної церкви експерти називають митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія. Йому 39 років, і він патріарший намісник Філарета.
Одним із головних кандидатів від Київського патріархату називають митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія
У цій церкві могли зупинитися на кандидатурі Епіфанія або й самого патріарха Філарета. Таку думку в інтерв’ю Радіо НВ висловив головний редактор видання Петр и Мазепа Віктор Трегубов. Він додав, що Філарета могли не обрати, оскільки проти нього виступає значна частина Московського патріархату.
За словами Трегубова, під час архієрейського собору у церкві могли зібрати підписи за єдиного, так би мовити, – “потрібного кандидата”. Це своєрідна гарантія того, що 15-го грудня більшість представників Київського патріархату за нього проголосують. Трегубов наголосив, якщо з архієреїв дійсно збирали такі підписи, хтось із невдоволених цією процедурою обов’язково повідомить про це.
“Є думка, що владика, в принципі, старенький. І, враховуючи деяку критичну налаштованість до його кандидатури з найрізноманітніших боків, тобто, виходячи з того, що його кандидатура може уповільнити об’єднання української церкви, от саме уповільнити приєднання тих самих єпископів Московського патріархату, є версія, що, можливо, краще все-таки хтось молодший і хтось менш одіозний для багатьох єпископів, які зараз розмірковують, чи приєднуватися до цього всього, чи не приєднуватися”, – зазначив Трегубов.
Епіфанію виповниться сорок років лише у лютому, а главою церкви не може бути людина молодшого віку
Кандидатура Епіфанія на пост предстоятеля об’єднаної церкви суперечить статуту Київського патріархату. Про це раніше в ефірі Радіо НВ розповів релігієзнавець Дмитро Горєвой. Він зазначив, що Епіфанію виповниться сорок років лише у лютому, а у вищезазначеному документі йдеться, що главою церкви не може бути людина молодшого віку. Горєвой наголосив, що рішення, прийняте прибічниками Філарета на архієрейському соборі не має особливого значення для долі помісної церкви. Адже після того, як Константинополь скасував указ про передачу Київської митрополії Москві у XVII-му столітті, УПЦ Московського та Київського патріархату а також Українська автокефальна церква втратили свою легітимність.
“Епіфаній є намісником патріаршим. У 2013 році ця посада була створена, тому що Філарет хотів, щоб об’єдналися українські церкви і щоб після його смерті не обирали патріарха, а був патріарший намісник у статусі митрополита. Щоб потім не вийшло так, що оберуть нового патріарха і відкриється шлях до об’єднання – треба буде патріарха прибирати. Епіфанія вважають правою рукою Філарета. Але якщо синод УПЦ КП проголосує на підтримку Епіфанія, то вони таким чином порушать свій статут”, – розповів Горєвой.
Нагадаємо, для підготовки та проведення об’єднавчого собору до Києва приїхав спеціальний представник Вселенського патріархату митрополит Еммануїл.
Останніми днями відбуваються засідання робочої групи у складі всіх представників українських церков та представників Вселенського патріархату, на яких намагаються погодити останні неузгодженості щодо проведення Собору та статуту майбутньої церкви. Під час проведення Собору у Софії Київській на ньому буде присутнім президент Петро Порошенко.

What you can read next

Поліція застосувала зброю на протестах в Гонконзі
Як уникнути помилок, купуючи червону ікру в Інтернеті: поради експертівРеклама
Україна вдвічі знизила вартість транзиту газу

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

  • Украинский олигарх продает участок в Испании за 12,5 млн евро

    Украинский олигарх, владелец компании «Альтком»...
  • Консерви в українському волонтерському русі

    Російська агресія приголомшила істотну частину ...
  • На війну з Україною Росія щодня витрачає суму, яку можна порівняти з річним бюджетом Калмикії – ЗМІ

    Видання зазначає, що вказану суму можна порівня...
  • Плюси та мінуси для України можливого перемир’я з Росією

    ...
  • МАГАТЕ знову відправить делегацію на Чорнобильську АЕС

    Чорнобильська АЕС місяць перебувала під контрол...

Tags

"Батьківщина" БПП Борис Філатов Верховная Рада Владимир Зеленский Володимир Литвин Віктор Весельський Віктор Мельник ГБР ГПУ Грановський ДВК Закарпатської області Закарпаття Зеленський Костянтин Бриль Крим Медведчук НАБУ Новоград-Волинский Петр Порошенко Петра Порошенка Петро Порошенко Порошенко Президент Роман Насиров СБУ Тимошенко Ужгород Украина Україна України Укроборонпром Юлія Тимошенко агітація вибори вибори 2019 депутат кандидат коррупция мітинг порушення порушення закону підкуп підкуп виборців

МИ У СОЦ МЕРЕЖАХ

  • Західна Україна
  • Політика
  • Корупція
  • Події
  • Суспільство
  • Опитування
  • Світ
  • ІНФОГРАФІКА

З усіх питань: e-mail:  [email protected]

TOP