
Гіпотеза ставить людину в ситуацію, коли потрібно або погодитися зі сказаним, або надати додаткову інформацію, щоб підкоригувати припущення. Люди часто відчувають необхідність в таких виправленнях, так як дуже хочуть бути правими і люблять поправляти інших.
Замість того, щоб запитати: «Чи знаєш ти цю людину», переформулюйте: «Коли ти вперше зустрів цю людину?». Замість того, щоб задати своїм дітям запитання: «Ти вживаєш наркотики?», запитаєте: «Коли ти останній раз вживав наркотики?». Таке гіпотетичне запитання поставить дітей в скрутне становище. Їм буде здаватися, що ви знаєте про них і можливе вживання речовин більше, ніж передбачалося. Реакція ваших дітей на подібне припущення проллє світло на їх відносини з наркотиками. Якщо вони їх не пробували, то з більшою ймовірністю почнуть відразу протестувати, щоб ви засумнівалися у своїй правоті. В такому випадку скажіть: «Звичайно, ти не вживаєш наркотики. Я тобі вірю». Якщо ж ваша дитина приймає заборонені речовини, тоді вона, найімовірніше, відповідатиме на запитання невпевнено, адже має оцінити, чи правда ви знаєте щось про це.
Люди дуже хочуть бути правими і люблять поправляти інших
Після секундного коливання запитайте: «Ти правда думав, що я не дізнаюся?». Таке продовження гіпотези зробить ситуацію ще складнішою. Відповідь «Так» – це зізнання у вживанні. Відповідь «Ні» – це зізнання у вживанні. Єдиний прийнятний варіант: «дізнаєшся про що?» Коли є тільки два варіанти, брехуни відчувають необхідність вибирати між ними. Ті, хто говорять правду, мають нескінченну безлічч відповідей і не повинні вибирати тільки з двох наданих.
Гіпотетичні фрази або запитання можуть успішно використовуватися в різних особистих, соціальних і ділових ситуаціях, щоб розкрити правду.