
У РПЦ заявили, що учасники Об’єднавчого собору “будуть стерті з історичної пам’яті”
Глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків митрополит Волоколамський Іларіон заявив, що учасники Об’єднавчого собору в Києві будуть стерті з історичної пам’яті церкви.
Про це він написав у своїй статті на порталі Ісус.
“Доля сьогоднішнього лжесобора повторить долю інших подібних зборищ, що мали місце в історії. Його учасники будуть стерті з історичної пам’яті церкви,”як прах, що вітер розвіває з лиця землі “, – йдеться в статті.
Також Іларіон назвав двох представників УПЦ МП, які прийшли на собор, зрадниками, додавши, що “жодна помісна церква не направила вітання цьому збіговиську, як жодна не підтримала дій патріарха Варфоломія з його підготовки протягом усього підготовчого періоду”.
Раніше в УПЦ МП заявили, що митрополит Вінницький і Барський Симеон і митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко) перейшли в розкол і в диптиху канонічних єпископів України вони більше не значаться.
Раніше повідомлялося, що на участь в Об’єднавчому соборі зареєструвалися два представника УПЦ Московського патріархату.
Нагадаємо, що 15 грудня в Софії Київській пройшов Об’єднавчий собор, на якому таємним голосуванням було обрано предстоятеля єдиної Української православної церкви.
На Собор були запрошені ієрархи УПЦ Київського патріархату, УАПЦ і УПЦ Московського патріархату.
За даними ЗМІ, на Об’єднавчому соборі УПЦ КП запропонувала дві кандидатури – митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Думенка) та митрополита Луцького і Волинського Михаїла (Зінкевича).
Томос про автокефалію обраному предстоятелю вручить Вселенський патріарх у Константинополі 6 січня 2019 року.
11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив історичне рішення про скасування акта про тимчасову передачу Московському патріархату Київської митрополії, створенні в Києві стравропігії і визнання канонічними предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ, що є важливою віхою на шляху надання автокефалії Українській церкві.
13 листопада собор єпископів УПЦ МП відмовився визнати владу Константинополя над Київською митрополією і продублював рішення РПЦ розірвати відносини з Фанаром.