
Ідеться про тимчасове зупинення дії 232 тарифів на українську сталь строком на один рік.
“Сталевари – одні з найстійкіших у світі, незалежно від того, чи живуть вони в [американському] Янгстауні чи [українському] Маріуполі. Ми не можемо просто захоплюватися силою духу і духом українського народу – нам потрібно прикрити його тил і підтримати одну з найважливіших галузей для економічного благополуччя України”, – пояснила міністерка.
За її словами, “щоб сталеливарні заводи й надалі залишатися економічним рятувальним колом для народу України, вони мають можливість експортувати свою сталь”.
“Сьогоднішня заява є сигналом для українського народу про те, що ми прагнемо допомогти йому процвітати перед путінською агресією і що їхня робота зробить Україну сильнішою як сьогодні, так і в майбутньому”, – заявила Раймондо.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Про початок переговорів щодо скасування Сполученими Штатами мит на українську сталь повідомила у листопаді 2021 року перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Канал CNN зазначив, що рішення США скоріше є символічним, тому що у 2021 році США імпортували лише 130,6 тис. тонн української сталі.
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну низка країн скасували мита на українські товари.
27 квітня Європейська комісія запропонувала припинити на рік ввізне мито на весь український експорт до країн Європейського союзу. Пропозицію Єврокомісії тепер мають розглянути і погодити Європейський парламент і Рада Євросоюзу.
4 травня угоди щодо скасування ввізного мита та тарифних квот у двосторонній торгівлі підписали Україна та Великобританія.
8 травня стало відомо про скасування Канадою мит на експорт українських товарів.