
Наголошують, що сторони продовжили обговорення ситуації в Україні “з акцентом на гуманітарні аспекти”.
Зокрема, Путін “виклав логіку та основні завдання спеціальної військової операції” в Україні, а також розповів про евакуацію цивільних осіб із заводу “Азовсталь” у Маріуполі Донецької області.
У Кремлі заявили, що під час бесіди Путіна й Шольца наголосили на “тривалих грубих порушеннях бойовиками, що сповідують нацистську ідеологію, норм міжнародного гуманітарного права”. Окрім того, “дали принципову оцінку стану справ на російсько-українських переговорах”.
Шольц у Twitter назвав “три пункти із тривалої телефонної розмови з Путіним”.
“В Україні має бути якнайшвидше припинення вогню. Твердження, що там правлять нацисти, є хибним. І я вказав на відповідальність Росії за глобальну продовольчу ситуацію”, – написав канцлер ФРН.
Контекст:
Путін оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну вночі 24 лютого, заявивши, що це “операція”, мета якої – “демілітаризація” та “денацифікація” України.
6 травня Шольц заявляв, що ненависть Путіна до вільної України більша, ніж його інтерес до розвитку власної країни.
11 травня Шольц провів телефонну розмову із президентом України Володимиром Зеленським. “Говорили про оборонну допомогу, взаємодію в енергетичній сфері, посилення санкційного тиску на російського агресора”, – наголошував глава Української держави.