• Політика конфіденційності
  • О нас
  • Контакти
                                                                                                     ІНФОРМАЦІЙНИЙ ПОРТАЛ

infoscope.newsinfoscope.news

  • Західна Україна
  • Політика
  • Корупція
  • Події
  • Суспільство
  • Опитування
  • Світ
  • ІНФОГРАФІКА
25 Грудня 20:38 / Published in Корупція

"Якби я хоч у чомусь погодилася, смерті людей могли прив’язати до України". Радниця Зеленського розповіла, як її намагалися вербувати спецслужби РФ

За словами Вербицької, “контактерів” було кілька, троє з них писали їй у Facebook у 2016–2017 роках, коли вона була активною волонтеркою, правозахисницею та водночас радницею начальника Генерального штабу Збройних сил України.

“Імена” співрозмовників у мережі – Фелікс Хаос, Лектор Борман, Іван Петров. За словами Вербицької, про кожен такий контакт вона повідомляла українську контррозвідку.

“[Борман] з’явився у березні 2017 року – за рік до президентських виборів у Росії. Із перших повідомлень я зрозуміла, що це спроба спецслужб РФ поновити зі мною контакт. Він поводився нахабніше, спілкувався з більшим натиском, теж натякав, що з росіянами треба говорити з позиції сили, згадував війну у Чечні і говорив, що чекає, поки з’явиться група, яка не боятиметься піти на “крайні заходи”. Весь березень він натякав на те, що потрібно спланувати якісь заходи, які змусять “здригнутися” Росію та росіян. А у квітні 2017 року стався вибух у метро в Санкт-Петербурзі. За кілька днів він спитав, що я про це думаю, — у мене пішли мурашки по шкірі. Я зрозуміла, що якби я раніше хоч у чомусь із ним погодилася, то смерті людей могли б прив’язати до України і показати переписку зі мною — радницею начальника Генштабу. Згодом слідство в Росії заговорило, що відповідальність за вибух узяло якесь угрупування з “Аль-Каїди”, але, може, це тому, що привʼязати українців не вийшло“, – розповіла радниця президента.

Паралельно з перепискою у Facebook Вербицькій надходили дзвінки з російських номерів.

“Телефонували мені тоді, коли я довго не відповідала на повідомлення Лектору. Можливо, їм просто був потрібен мій голос, щоб далі сфабрикувати якусь розмову. Але я не виправдала їхніх сподівань і на жоден дзвінок не відповіла“, – розповіла Вербицька.

Потім їй дали спокій на кілька років. 2019 року, коли Зеленський став президентом, а Вербицька – радницею новопризначеного тоді міністра оборони Андрія Загороднюка, “дружні російські ГРУшники” відновили свої комунікації, але вже використовували Telegram.

Вербицька каже, що були спроби виманити її до Грузії, але вони були безуспішними.

“Навіщо все це було потрібно? Є декілька варіантів розвитку подій. Перший – коли людину намагаються спровокувати на якісь висловлювання, які можна використати в інформаційному середовищі: ось, дивіться, радниця начальника Генштабу або міністра оборони пропонує або підтримує теракти. Другий – підштовхнути до певних дій. Переконати в необхідності активно діяти, щоб далі ця ідея стала задумом і планом дій. Або ж дати можливість розкрутити наратив, що українці — це терористи. Як було з Павлом Грибом, якого виманили з України і приписали йому бажання вчинити теракт“, – пояснила вона.

Контекст:

2014 року, відразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, надані Україною.

24 серпня 2017 року Павла Гриба, який поїхав у Гомель (Білорусь) на зустріч із росіянкою Тетяною Єршовою, викрали співробітники ФСБ Росії. Два тижні про місцеперебування українця не було відомо. 7 вересня у Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону надійшло повідомлення від ФСБ про тримання Гриба у СІЗО Краснодара. У березні 2019 року російський суд засудив Гриба до шести років ув’язнення за нібито підготовку теракту в одній зі шкіл Сочі. У вересні Гриб у межах обміну утримуваними особами між Україною та Росією повернувся додому.

ФСБ Росії періодично заявляє про затримання осіб, яких підозрює у співпраці з українськими спецслужбами, зокрема українців.

У Службі безпеки України, коментуючи заяву ФСБ про затримання 106 прихильників неонацистського угруповання “М.К.У.”, нібито створеного під керівництвом українських спецслужб, говорили, що російські спецслужби ведуть скоординовану інформаційну операцію, яку треба розглядати виключно через призму гібридної війни.

What you can read next

У Раді кажуть, що проєкт бюджету-2021 треба «мало не переписувати»
Суми пропонують дводенний локдаун на понеділок і вівторок
При Зеленському стали більше красти? Головний аудитор країни пояснив, чому суми порушень зросли

Залишити відповідь Скасувати відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини

  • Украинский олигарх продает участок в Испании за 12,5 млн евро

    Украинский олигарх, владелец компании «Альтком»...
  • Консерви в українському волонтерському русі

    Російська агресія приголомшила істотну частину ...
  • На війну з Україною Росія щодня витрачає суму, яку можна порівняти з річним бюджетом Калмикії – ЗМІ

    Видання зазначає, що вказану суму можна порівня...
  • Плюси та мінуси для України можливого перемир’я з Росією

    ...
  • МАГАТЕ знову відправить делегацію на Чорнобильську АЕС

    Чорнобильська АЕС місяць перебувала під контрол...

Tags

"Батьківщина" БПП Борис Філатов Верховная Рада Владимир Зеленский Володимир Литвин Віктор Весельський Віктор Мельник ГБР ГПУ Грановський ДВК Закарпатської області Закарпаття Зеленський Костянтин Бриль Крим Медведчук НАБУ Новоград-Волинский Петр Порошенко Петра Порошенка Петро Порошенко Порошенко Президент Роман Насиров СБУ Тимошенко Ужгород Украина Україна України Укроборонпром Юлія Тимошенко агітація вибори вибори 2019 депутат кандидат коррупция мітинг порушення порушення закону підкуп підкуп виборців

МИ У СОЦ МЕРЕЖАХ

  • Західна Україна
  • Політика
  • Корупція
  • Події
  • Суспільство
  • Опитування
  • Світ
  • ІНФОГРАФІКА

З усіх питань: e-mail:  [email protected]

TOP